Opäť sa začína naša typická sezónna dilema. V tieto teplé, preslnené dni, sa naše telo priam prosí po kopčeku osviežujúcej zmrzliny. To isté telo si však aj uvedomuje, že čoskoro bude v plavkách nemilosrdne konfrontované pohľadmi na kúpaliskách či pri mori. Budete sa asi čudovať, ale tento problém vôbec nemusí vyzerať zúfalo.

Fenomén poctivých, zdravých a lokálnych produktov už zasiahol aj našu obľúbenú zmrzlinu. Zabudnite na presladené nezdravé juhoslovanské zmrzliny ktoré vášmu telu naozaj veľmi neprospievajú. Ak sa zmrzlina vyrobí bez zbytočných chemických prísad, umelín a farbív, tak nielenže nemusí byť škodlivá, ale naopak, môže byť aj zdraviu prospešná.

Je zdrojom vitamínov A, B, C, D, ale aj E a K. Vitamín K sa napr. stará o správnu zrážanlivosť krvi. Vďaka jej vysokým nutričným hodnotám – a to ani nespomíname prospešné proteíny či karbohydráty – vám jej poctivá mliečna zložka dodá energiu, ktorú potrebujete. Kalcium a fosfor sú minerály starajúce sa o pevné a zdravé kosti. Taktiež pomáhajú zabrániť vzniku obličkových kameňov! Okrem jej pozitívneho vplyvu na odbúravanie stresu sa mlieko podieľa na prirodzenej produkcii hormónu šťastia – serotonínu.

Pri vychutnávaní kvalitnej zmrzliny sa nemusíte cítiť previnilo. Nové výskumy tvrdia, že jej prirodzená kalciová zložka vám dokonca môže pomôcť zhodiť nežiadúce kilogramy. Vedci zistili, že ľuďom s nadváhou, ktorí využívajú kalciové doplnky, sa darí schudnúť o 26% viac telesnej hmotnosti a až o 38% tuku ako tí, ktorí pri rovnakej nízkokalorickej diéte doplnok nepožívajú. Odborníci totiž tvrdia, že pri nedostatku kalcia sa tukové bunky začnú hromadiť a zväčšovať.

Ako však dohliadnuť na to, že je zmrzlina, ktorú konzumujete, práve takáto ? Môžete si samozrejme kúpiť vlastný stroj a mať úplne pod kontrolou, čo do zmrzliny dáte. Ak však na niečo také nemáte veľmi čas – tak ako my – tak vás s radosťou vieme odkázať do istých farmárskych potravín v Bratislave. Nepovieme vám, kde presne. Vstaňte od klávesnice a vydajte sa na epickú výpravu. Až to nájdete, budete presne vedieť, že ste na správnom mieste. Vašou odmenou bude tá pravá a poctivá zmrzlina. Vyrába sa podľa starých tradičných receptúr bez akýkoľvek umelých prísad, aróm či farbív. V ponuke sú bezlepkové, bezlaktózové, a dokonca aj bezvaječné vegánske zmrzliny. Predajňa si zakladá na poctivých potravinách. Preto sú ovocné zmrzliny z pravého ovocia, vanilková z pravých madagarských strukov a kakaová z najvzácnejšej odrody kakaa – Criollo z Peru.

Ak teda budete chcieť svoju priateľku, dieťa či samého seba potešiť kopčekom lahodnej zmrzliny, máte jasno. Za siedmimi horami a siedmimi kopčekmi škoricovej sa táto zmrzlinová rozprávka stala skutočnosťou.

Facebook Comments