Luxusné vysokohorské chaty majú osobité čaro.  Navrhnuté tak, že sa budete cítiť, akoby stres a problémy neexistovali. Pre francúzske alpy sú tieto lukratívne turistické miesta s osobitou architektúrou a dizajnom samozrejmosťou. Jedna z najkrajších chát je práve Chalet Le Rocher v prekrásnom lyžiarskom stredisku Val d’Isére. Zoznámte sa s jej zákutiami i vy.

Le Rocher v preklade z francúzštiny znamená „skala“. A prečo práve skala? Celá budova chaty je totiž postavená okolo prírodného skalného masívu. Ten je dokonca súčasťou interiéru kúpeľne. Pôsobí to veľmi efektívne a aj keď si možno vravíte, že na vás kameň nepôsobí príliš útulne a vľúdne, opak je pravdou. Ak ho totiž v ideálnom pomere skombinujete s drevom a kožušinami, zvolíte tie správne farebné tóny, vyčarujete tak jedno romantické a podmanivé miesto. Návštevníci Chalet Le Rocher to veľmi dobre vedia a preto sa sem radi navracajú za zimnou rozprávkou.

Elektrizujúce napätie krásnemu večeru dodajú jacuzzi z červeného cédra, ktoré nájdete na terase. V kombinácii s kvalitným šampanským a hviezdami obsypaným nebom, to môže byť naozaj pamätný večer, poprípade začiatok veľmi príjemnej párty, nakoľko z balkóna sa vchádza priamo do súkromného baru. Rovno z baru sa vyberte odpočívať do svojich spální. Práve tými sa táto horská chata preslávila azda najviac. Je ich presne sedem a sú doslova oslavou kombinácie prvotriedneho mongolského dreva a kožušín.

Viac sa o výnimočnostiach a pôvaboch Chalet Le Rocher dočítate v aktuálnom čísle magazínu Break.

Facebook Comments