Láska hory prenáša a technológia zas bozky. Svet sa pred niekoľkými mesiacmi zoznámil s Kissengerom, revolučným nástrojom na diaľkové bozkávanie, no reakcie na spoločné dielo inžinierov z londýnskej City Univerzity a partnerských ázijských škôl sú rozpačité. To máte tak, keď sa zrazí britská zdržanlivosť s japonskou uletenosťou a vy váhate, či to celé brať ako recesiu alebo seriózny podnikateľský plán.

No vážne, ako sa postaviť k produktu, ktorý sľubuje, že v prípade odlúčenia s vašou drahou zaplní emocionálne prázdno a zaskočí za jej absentujúce pery, keď potrebujete šťavnatý „francuzák“? Nie je to už príliš?! Evidentne nie pre autorov prototypu, čo vychádza z predpokladu, že skypujúce páry bojujú s impulzom olízať monitor počítača zakaždým, keď sa jedna alebo druhá strana priblíži k oku webkamery a pootvorí ústa. Kissenger je zatiaľ iba v konceptuálnej fáze, tak verme, že do roku 2019, kedy sa počíta so spustením predaja, vývojový tím doladí pár nie celkom zvládnutých detailov. Napríklad to, že predmet pripomína inhalátor pre astmatikov, čo pôsobí značne asexuálne.

Kissenger pozostáva z mäkkého silikónového náhubku a tela pripojiteľného k ľubovoľnému elektronickému zariadeniu so zabudovaným Wi-Fi. Náhubok obsahuje sieť senzorov, schopných v reálnom čase načítať a zozbierať relevantné dáta – pohyb vašich pier a jazyka – a preniesť ich cez internet adresátovi, ktorý na druhej strane zemegule horlivo čaká na váš „bozk“ s obdobným zariadením v ruke. Germofóbni romantici sa potešia, že si môžu konečne vychutnávať bozkávanie bez zdieľania miliónov baktérií v slinách (80 miliónov baktérií za 10 sekúnd bozku, aby sme boli exaktní). Pôžitkári, pre ktorých neuslintaný bozk ani nie je bozkom, naopak, uvítajú, že Kissenger dokáže po aktivovaní špeciálnej funkcie simulovať arómu ľudských slín. Autori robotických úst sú presvedčení, že ich nápad má potenciál nielen pri bezproblémovom udržiavaní vzťahov na diaľku, ale aj pri praktizovaní bezdotykového sexu na princípoch tantrického učenia.

Zdroj fotky: profimedia.sk

Facebook Comments