SMART

Skylock je bicyklový hi-tech zámok. Môžete ho totiž odomknúť pomocou aplikácie v smartfóne. Navyše, funguje podobne ako vyspelé autoalarmy – ak sa s ním deje niečo nekalé, pošle vám varovnú textovú správu. A nielen to. Správu odošle na predvolené číslo aj v prípade, ak sa vám stane nehoda. Drobná vychytávka na záver: je napájaný solárnou energiou! Momentálne sa dá preobjednať za 179 dolárov, odporučená cena v bežnom predaji bude 249 dolárov. Výrobca ho pošle aj na Slovensko.

EXTRA ODOLNÝ

K najodolnejším bicyklovým zámkom na trhu momentálne patri Abus Granit X-Plus 540, vyrobený z tvrdenej ocele. Váži približne 1,5 kilogramu a má niekoľko patentovaných technológii, ktoré výrazne sťažujú jeho prepiľovanie, odvŕtanie alebo odlomenie. Dodáva sa s dvomi kľúčmi, jeden je vybavený dokonca LED svetlom. Predáva sa približne za 75 eur.

SKLADACÍ

Na dosiahnutie extra odolného a kompaktného zámku stačí, aby bol skladací ako je ABUS Bordo Granit X-Plus. Využíva technológie, ktoré sťažujú jeho odvŕtanie, prerezanie a je takmer nemožne odomknúť ho pakľúčom. Dodáva sa s púzdrom, ktoré sa dá namontovať na bicykel a ma aj ochranný plášť, aby nepoškriabal lak. Kúpite ho približne za 100 eur.

DECENTNÝ

Kryptonite Evolution LITE Mini-6 je dokonalý zámok pre tých, ktorí hľadajú niečo odolné, ale zároveň decentne, ľahké a tiché. Je vyrobený z ocele hrubej 11 milimetrov, ale váži necelých 750 gramov. Navyše j e vybavený praktickou vychytávkou na nerovné cesty. Aby vám nehrkal zámok na ráme, má malé gumené „nárazníky“. Dá sa kúpiť približne za 50 eur.

NOSITEĽNÝ

Bicyklové zámky zväčša nie sú ani malé, ani ľahké, preto ich mnohí považujú za nepraktické. Neplatí to pre Hiplock V1.50. S takmer 2 kilami nie je ľahký a s dĺžkou asi 85 cm ani malý, no nevadí, lebo si ho môžete obopnúť ako opasok a dokonca ma reflexne plochy. Reťaz je z 8 milimetrovej ocele, zámková spona ma 12 mm. Stoji okolo 70 eur.

OCHRANA

Ak bicykel zamknete kvalitným zámkom, nemal by zmiznúť. Zmiznúť však môžu drahé súčasti ako sedadlo, kolesá alebo riaditká. Predídete tomu, ak ich pripevnite bezpečnostnými skrutkami, podobne ako kolesa na aute. Pre bicykle ich vyrába napríklad spoločnosť Pinhead. Kompletnú súpravu skrutiek aj so zámkom možno kúpiť približne za 150 eur.

 

Foto: pixabay.com

Facebook Comments