Škoda Vision S právom strhla na seba pozornosť.

Detaily. Zo všetkého milujem najviac detaily. Ak sa nachádzajú na aute, okamžite si ho zamilujem. Napríklad oddelené predné svetlomety, zvislé rebrovanie masky chladiča, hranato vykrojené blatníky, výrazná hrana tiahnuca sa po boku auta, negatívny previs na zadnej kapote s krásne hranatými zadnými svetlometmi. To všetko vytvára nádherný celok, ktorý by som si želal vidieť na ceste aj s tabuľkami s evidenčným číslom.

Ešte krajší je interiér. Futuristický koncept tvoria dve palubné dosky. Každá z nich je vlastne šesťnásťpalcový FTFT displej. Vodič má k dispozícii digitalizovaný tachometer, spolujazdec sa prostredníctvom displeja zabáva. Podobne ako pasažieri za ním, pre ktorých sú pripravené aj obrazovky, zrkadliace smartfóny, s indukčným nabíjaním, umiestneným vo dverách.

Tretí rad sedadiel naznačuje sedemmiestnu verziu. Pod kapotou sa nachádza plug-in hybrid, s extrémne nízkou spotrebou, ktorá existuje iba v katalógu. Lebo nikto nebude batérie sústavne nabíjať. Ostáva teda dizajn. Ten je nádherný a zároveň praktický. Kombinovať tieto vlastnosti dokáže iba Škoda, a to vďaka Slovákovi. Bravo, Jozef Kabaň!

Facebook Comments