Kresliť som začal už ako malý chlapec po neplánovanom kontakte svojej hlavy so žehličkou. Skoro rok som nevidel na jedno oko, ale v hlave som si vytváral obrázky, ktoré som po uzdravení dostával na papier. Vtedy by mi však nenapadlo, že sa budem živiť ako kresliaci umelec.

Život stále poskytuje „potravu“ pre moju kreativitu a nové nápady. Pre mňa je veľmi ťažké udržať v sebe myšlienky. Okamžite sa pýtajú von. Niekedy až tak rýchlo a silno, že tým trpí kvalita mojich kresieb.

Rané detstvo som prežil v 70. rokoch. Vtedy som okolo seba nevidel žiadne modelky, krásne autá, fast foody, krásne oblečenie a nákupné centrá. Vtedy boli iba v magazínoch. A preto mi dodnes pripomínajú detstvo. Preto som od štýlu 70. rokov doslova závislý.

WALDEMAR KAZAK
(1973, RUSKO)

Narodil sa a vyrastal v neveľkom industriálnom meste Tver (bývalý Kalinin) obklopený ponurou krajinou, obrovskými fabrikami a dymiacimi komínmi. Študoval históriu aumenie. Dlhé roky pracoval v reklamných agentúrach ako grafický dizajnér. Ale v istom bode sa rozhodol, že bude iba kresliť a živiť sa ako freelance ilustrátor. Je vášnivý amatérsky cyklista a fanúšik Petra Sagana.

waldemarkazak.com
waldemar-kazak.deviantart.com
waldemar-kazak.tumblr.com

Facebook Comments