Prísady
30 g srvátkového proteínu
250 ml odtučneného mlieka
1 malá lyžička kokosového oleja
½ šálky kokosovej múky
2 celé vajcia

Príprava
Príprava je veľmi jednoduchá a hravo ju zvládnete pred tréningom. Všetky ingrediencie, okrem kokosového oleja, spolu zmiešajte do hustej konzistentnej zmesi. Na panvici zohrejte malé množstvo oleja, na ktorom budete smažiť lievance. Mali by mať hrúbku približne 0,5 cm. Opečte na každej strane 3-4 minúty.

Nutričné hodnoty
Jeden lievanec obsahuje 19,76 g bielkovín, 7,54g uhľohydrátov a 3,75g tuku (je to však zdravý tuk z kokosového oleja).

Poleva pred silovým tréningom – tmavá čokoláda
Podľa výskumov tmavá čokoláda je bohatá na kakao a flavanoidy, ktoré zlepšujú výkonnosť kardiovaskulárneho systému. V praxi to zlepšuje cirkuláciu krvi, distribúciu kyslíka a živín počas toho, ako sú svaly namáhané počas tréningu. Z týchto dôvodov si skúste dať pred tréningom polevu z rozpustenej horkej čokolády s vysokým obsahom kakaa a uvidíte, aké zázraky sa budú diať pri drepovaní.

Poleva pri redukcii hmotnosti – škorica
Posypanie lievancov škoricou zlepšuje citlivosť na inzulín. To znamená, že telo lepšie spracováva uhľohydráty. Vaše telo teda bude náchylnejšie ukladať získanú energiu ako svalový glykogén a nie ako tuk. Ak by ste si chceli dopriať o niečo viac energie, môžete pridať tmavú čokoládu ako palivo pred tréningom.

Poleva pre podporu imunity – jogurt
Moderná veda síce úplne presne nevie, ako to funguje, ale množstvo štúdií ukazuje vzájomnú súvislosť medzi konzumáciou jogurtu a silou imunitného systému. Pokiaľ máte oslabený imunitný systém, alebo cítite, že na vás lezie choroba, dajte si na lievance jogurt. Zvýšenú dávku antioxidantov získate pridaním čučoriedok.

Poleva bez kalórií – nízkoenergetické sirupy
Nebudeme klamať, keď povieme, že väčšina populácie má problém s postupným priberaním. Stačí sa len pozrieť na svoju váhu spred roka alebo troch rokov. Kto z nás nepribral ani kilo? Takých ľudí asi nebude veľa. Na trhu sa objavili aj sirupy neobsahujúce žiadne kalórie, tuky ani uhľohydráty. Treba ich však hľadať, nie sú zatiaľ bežne dostupné v obchodoch. Najpopulárnejšou verziou je javorový sirup „bez energie“, ten dodá vaším dezertom chuť, po ktorej túžime.

Facebook Comments