Zopár rád tak nikdy nauškodí. Medzi najlepšie biele vína patrí Riziling rýnsky, Chardonnay, Rulandské, Müller Thurgau alebo Veltlín. Spomedzi červených je to Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Malbec, Merlot, Frankovka, či neskoré burgundské. The Best Of pochádzajú z Francúzska, Talianska, Kalifornie, Čile, Španielska, no aj u nás doma na často rodia fantastické ročníky. Svetoví vinári o vínach zo Slovenska dobre vedia.

Víno bežne obsahuje 13 až 13,5 percenta alkoholu. Zámorské značky majú občas o dajaké to percento alkoholu navyše. Otázka, ktoré víno je ušľachtilejšie v podstate nemá žiadny zmysel. Červené, biele aj ružové vína sú celkom rovnocenné. Mnohé vína navyše nie sú druhovo čisté a majú špecifické prímesy.

 

Pri výbere vína sa treba riadiť aj rokom, kedy víno prišlo na svet. Každý ročník vína je iný z pohľadu vlahy, slnka, tepla, či chladu, a to treba brať do úvahy v prvom rade. Pozor. Pomerne obľúbená mantra v podobe spojenia – archívne víno je špička – nemusí byť vždy plusom. Obráťte sa na profesionála, rád vás usmerní. Napríklad kabinetné vína sa pijú už po 2-3 rokoch zrenia, neskorý zber potrebuje dospievať 5 až 10 rokov. Medzi tými najlepšími sú potom často značky, ktoré už majú okolo 15 alebo aj 20 rokov. Ak chcete dbať na tvar fľaše a máte pocit, že ide o  pomerne dôležitú vec, mýlite sa – je to jedno. Hlavné je, a to v prvom rade skladovanie. Víno neľúbi svetlo a malo by ležať na chladnejšom mieste, ale chladnička k nim nepatrí. Často ju totiž otvárame a vzduch je vinou chladu veľmi suchý, čo k vínu nepasuje. Pokiaľ ide o nákup. Dobré víno sa nájsť aj bežnom supermarkete, no je dobré je, ak budeme dlhšie a pozorne vyberať. Korková zátka je o čosi lepšia ako umelá, keďže víno dýcha a žije aj vo fľaši. Podľa zasvätených slov webu winefolly.com je pri výbere dobrej fľaše vína na prvom mieste rozvaha, odborná rada a stávka na istú dávku preverenej tradície. Na zdravie!

Facebook Comments