Dosiahnuť sexuálne vyvrcholenie bez sexu je asi ako ísť si rozriediť vodu v prášku. A predsa sa to podľa niektorých sexuológov dá. Aké druhy orgazmov možno zažiť?

Mozgový orgazmus

Sex je často vnímaný ako čisto fyzická aktivita a zabúdame, že to najdôležitejšie sa odohráva – v hlave! A platí to pre každého. Nuž a keďže prakticky všetky emócie musia aj tak prejsť mozgom, je možné dosiahnuť aj orgazmus výlučne pomocou fantázie a špeciálnej techniky dýchania. Bez zapojenia genitálií! Metóda si však vyžaduje značnú duševnú koncentráciu.

Bradavkový orgazmus

Vedci už dávno zistili, že stimulácia ženských bradaviek môže vyvolať rovnaký efekt ako dráždenie klitorisu. V oboch prípadoch sa signál dostáva do rovnakej časti mozgu. Impulz neurónom spôsobí uvoľnenie hormónu oxytocínu, ktorý sa vylučuje pri orgazme. O starostlivosti o ženské prsia si prečítajte aj v našom užitočnom manuáli.

Pupkový orgazmus

Možno neuveríte, ale pre množstvo ľudí sú dotyky v oblasti pupku extrémne vzrušujúce. Intenzívne venovanie sa tejto časti tela môže u „pupkových fetišistov“ viesť až k sexuálnemu vyvrcholeniu.

Hoci neexistuje veľa výskumov na túto tému, podľa všetkého je za pupkovým orgazmom blúdivý nerv, ktorý siaha od mozgového kmeňa až do brušnej dutiny. Mimochodom, presne tento nerv je zodpovedný aj za šialenú bolesť, ktorú cítite, keď vás niekto kopne do…

Fitnessgazmus

O vyvrcholení počas cvičenia sa realizovala celá štúdia, v ktorej 45% žien tvrdilo, že dosiahli orgazmus počas posilňovania strednej časti trupu (core tréning), 26% z nich rozrajcovalo vzpieranie, 20% si užilo vrchol blaha počas jogy a 15% žien prežilo orgazmus počas jazdy na bicykli.

Palcový orgazmus

Čítate dobre. Sanie palca u dospelého jedinca nie je práve obvyklý jav, ešte bizarnejšie je však to, že týmto spôsobom možno dosiahnuť sexuálne vyvrcholenie. Podarilo sa to mužovi menom Rafe Briggs, ktorý bol ochrnutý od pása dolu a pomohol si tým najšialenejším spôsobom, aký by ste očakávali – cmúľaním palca na ruke.

Najabsurdnejší je spôsob, akým tento jav vysvetlili sexuálni terapeuti. Nazvali ho „orgazmickým presunom“, pri ktorom si jedinec saním palca vsugeruje, že mu niekto olizuje penis…

 

 

Facebook Comments