Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko vecí vás pri sexuálnej aktivite brzdí? Hoci často len podvedome. Vyhoďte z hlavy všetky mýty a budú sa diať veľké veci.

1. mýtus: Sex je lepší, kým ste mladí

Realita: Môže byť rýchlejší, akčnejší a hraničiaci so športovým výkonom. Väčšina sexuálne aktívnych ľudí v zrelšom veku ale uvádza, že ich sexuálna aktivita oveľa viac uspokojuje a obohacuje.

„Je tu menší dôraz na počet orgazmov a rýchlosť ich dostavenia sa a väčší na kreativitu, zmyselnosť a citové puto,“ vysvetľuje odborníčka na sexuálnu výchovu Melanie Davis. Takže mladým závidieť nemusíte a v opačnom garde sa zasa nemusíte obávať nudy vo vyššom veku.

2. mýtus: Kondómy kazia zábavu

Realita: Správny výber ochrany môže, naopak, zlepšiť pocity pri sexe pre oboch partnerov. Prieskum portálu luckybloke.com zistil, že 68 percent mužov si vyberie nesprávnu veľkosť alebo tvar prezervatívu. Je to ako s oblečením – ak sadne ako uliate, cítite sa komfortne.

3. mýtus: Na ženský orgazmus stačí styk

Realita: Asi 75 percent žien nikdy nedosiahne vaginálne vyvrcholenie, potrebujú priamu stimuláciu klitorisu. Takže treba zapojiť prsty, jazyk, hračky – čokoľvek vám napadne a bude jej to príjemné.

4. mýtus: Muži nie sú prirodzene monogamní, ženy áno

Realita: Zbožné želanie, páni. Ženy síce vo vzťahu inklinujú iba k jednému sexuálnemu partnerovi, ale biologicky sú naprogramované tak, aby si mohli vyberať z väčšieho množstva, keďže evolučne hľadajú najlepšieho samčeka na splodenie potomstva.

5. mýtus: Ženy majú o sex menší záujem ako muži

Realita: Našťastie, toto tiež nie je pravda. Prípadný nezáujem o sex u žien pramení napríklad z problémov v dôsledku sexuálneho zneužívania v minulosti, z najrozličnejších problémov vo vzťahu a takisto z problémov spojených so starostlivosťou o rodinu. Nič to nemení na ich vzťahu k intímnym radovánkam. Sexuálne uspokojená žena je šťastná.

6. mýtus: Na vaše uspokojenie je potrebná ejakulácia

Realita: To si myslia hlavne ženy a snažia sa vás do tohto bodu dostať. Muži, ktorí dokážu oddeliť orgazmus od ejakulácie, potvrdia, že vyvrcholenie bez výronu semena nie je o nič menej kvalitné.

7. mýtus: Erekcia je pri predohre nutná

Realita: Vôbec nie. Maznaním sa majú obe strany pekne naštartovať. Mimochodom, množstvo báb má predohru ešte radšej ako samotný styk. Takže svojho kamoša nestresujte, ak sa mu do roboty príliš nechce.

8. mýtus: Čím väčší, tým lepší

Realita: Veľkosť penisu nie je taký veľký problém, ako si myslíte. To, na čom skutočne záleží, je kompatibilita. Jediný skutočný barometer rozkoše. Veľký penis + malá vagína = naozaj veľké problémy. Napokon, nie je dôležité, čím disponujete, ale AKO s tým zachádzate.

9. mýtus: Čím harmonickejší vzťah, tým lepší sex

Realita: Nuda je najväčší nepriateľ a pri sexe to platí dvojnásobne. Navyše, prílišná intimita (nie tá sexuálneho charakteru) môže erotickú iskru zabiť. Takže viac kreativity do toho umierania a vždy zatvárajte dvere na záchode.

10. mýtus: Bolesti pri sexe má málo žien

Realita: Číslo je oveľa vyššie ako často spomínaných desať percent. Až 30 percent žien registruje nejaký druh bolesti počas styku. Čo v konečnom dôsledku môže mať za následok absenciu orgazmu.

11. mýtus: Každý sa dokáže naučiť ovládať ejakuláciu

Realita: Tiež to nie je pravidlo. Ako švajčiarske hodinky to nikdy fungovať nebude a môžete to trénovať ako šprint na olympiádu.

12. mýtus: Žena túži po milencovi, ktorý ju privedie k orgazmu

Realita: To je síce pekné, ale nie je to najdôležitejšia vec. Ženy sa jednoducho chcú cítiť žiadané partnerom. Pokiaľ ide o techniku, stačí jej vibrátor. Od vás chce skutočnú vášeň.

Facebook Comments