1. Nedá sa všetko zohriať v mikrovlnej rúre

Samozrejme na veľa veciach je napísané, že nie sú vhodné do mikrovlnej rúry. Okrem týchto vecí tam nevkladajte alobal, polystyrén či obaly, v ktorých sú zabalené maslá či jogurty. Zbytočne sa tak vyparujú nebezpečné chemikálie do jedla. Najbezpečnejšie je sklo alebo keramický riad. Ak ich ale nemáte po ruke, dobre poslúži aj mokrý papierový obrúsok. 

2. Voľte menšiu nádobu

Teplo v mikrovlnej rúre preniká iba do určitej hĺbky potravín. V plytkej miske teda zohrejete vaše jedlo rovnomernejšie ako potraviny v hlbokej nádobe. Odborníci neodporúčajú jedlo miešať pri zohrievaní, píše menshealt.com.

3. Varená zelenina

V mikrovlnej rúre pomáhate chrániť zelenine živiny, ktoré sa pri bežnom varení stratia. Dôvodom je, že ide o krátku dobu ohrevu a nevyžaduje veľké množstvo pridanej vody. Vitamíny sa pri veľkom množstve vody stratia, najmä tvrdá zelenina sa musí dlho variť.

4.  Otáčajte jedlo

Otvorte mikrovlnú rúru každých 15 sekúnd a otočte jedlo. Takto dosiahnete, aby bolo teplo rovnomerné. Nezabudnite jedlo prikryť, aby ste nemali miktorvlnú rúru celú špinavú. 

5. Ohrievanie pizze

Stalo sa vám, že ste si na druhý deň chceli zohriať pizzu, ale keď ste ju vybrali, bola ako guma? Pri zohrievaní umiestnite pod pizzu papierovú utierku, ktorá absorbuje prebytočnú vlhkosť. Okraje pizze by tak mali zostať chrumkavé. 

6. Omáčka na špagety

Pri cestovinách je to zase naopak a budete potrebovať pridať vlhkosť. Pridajte dve polievkové lyžice vody do omáčky na špagety a potom zmiešajte so studenými rezancami. Voda sa z omáčky vyparí a zohreje vaše cestoviny. 

7. Marináda na suché mäso

Pokiaľ ohrievate už dávnejšie upečené mäso, vrátite mu šťavnatosť ak pridáte vývar, citrusovú šťavu alebo vino. Takzvaná podošva nechutí asi nikomu.

8. Rozmrazovanie

Najlepšie je, ak necháte mäso rozmraziť v chladničke, no v núdzi sa dá použiť aj mikrovlná rúra. Zapnite tlačidlo rozmrazovanie a mäso obracajte každú minútu, až pokiaľ nebude pripravené na varenie.  

Facebook Comments