Prečo trojka či hranie rolí nikoho nezdvíhajú zo stoličky, no keď sa povie fetiš, každý za ním vidí uchyláctvo? Povedzme si na rovinu, je to len ďalší druh sexuálnej fantázie a disponuje ním viac ľudí, než by ste boli ochotní pripustiť. Ktoré „divné“ sexuálne sklony sú najčastejšie a ako sa s nimi dá (pre)žiť?

Topánkový fetiš

V závislosti od spoločnosti, v akej sa pohybujete, môžete na topánkovú fetišistku natrafiť na každom kroku. Podľa portálu Shoebuy.com je jedna z piatich žien viac nadšená z nových topánok ako z nového milenca. Pokiaľ však ide o sexuálne vzrušenie, topánkový fetiš je hlavne mužská doména.

„Vysoké podpätky sú spúšťačom celého radu najrozličnejších erotických obrazov. Stali sa symbolom ženskej sily a agresivity a mužskej túžby po sexuálne dominantnej žene. Ak sú fetišom, môže to paradoxne znamenať túžbu zabrániť skutočnej sexuálnej interakcii s reálnou ženou,“ myslia si psychológovia.

Čo s tým: Prechádzať sa v lodičkách je v poriadku, ak k nim máte aj partnerku a nechodíte v nich do obchodu. Milovanie s obutou partnerkou je v poriadku absolútne.

Foot fetiš

V nedávnej štúdii o fetišoch publikovanej v časopise International Journal of Impotence sa nohy a prsty na nohách umiestnili na popredných priečkach. Prečo je to tak?

„Môže to byť druh pokory, či skôr poníženia, ktoré človek v sebe cíti. Som niekomu dobrý maximálne na to, aby som sa dotýkal jeho nôh,“ uvažujú psychológovia a ponúkajú aj bizarnejšie vysvetlenie: „Ako dieťa ste mali prístup len k nohám dospelého človeka. Takže niektorí z nás si nohy začali neskôr erotizovať.“

Čo s tým: Pokojne začleňte svoj fetiš do predohry. Pedikúra alebo masáž nôh nie je žiadnym kultúrnym prehreškom.

Zadkový fetiš

Každý normálny chlap ocení pohľad na pekný zadok, líšia sa len preferencie, ktoré sú u niekoho kompaktné a u iného nadrozmerné. Zaujímavé je, že kým iné fetiše majú spúšťač v detstve, toto je zrejme vrodená úchylka. „Ľudský druh je skrátka priťahovaný k tomu, čo už na pohľad evokuje styk,“ tvrdí psychológ Scott Jacobey.

Čo s tým: Všetko, čo vám len napadne. Na začiatok skúste doggy style…

Bondage

Môžete byť na verejnosti akokoľvek dominantný, a predsa vás rajcuje predstava zviazaného otroka v spálni. Nie je na tom nič čudné ani slabošské. „V sexuálnych fantáziách ľudia hľadajú to, čo v skutočnosti nemajú. Ak sa cítia silní a majú autoritatívne postavenie v zamestnaní či v rodine, pri sexe hľadajú niečo úplne iné.“

Čo s tým: V prvom rade treba presvedčiť partnerku. Ak ste začiatočník, netreba riskovať nič krkolomné, zložité ani brutálne. Nemusíte ani plieniť sexshopy, na zviazanie poslúži aj kravata alebo opasok.

Voyerizmus

„Väčšinu ľudí vzrušuje pozerať sa na cudzí sex. Aj to je dôvod, prečo je pornografia taká populárna,“ tvrdí Jacobey. V detstve bola pre mnohých z nás sexualita tabu, vnímali sme ju ako niečo zakázané a vyhradené dospelým. Tabuizované a skryté veci človeka lákajú špehovať ich spoza dverí. Presne tak je to s voyerizmom.

Čo s tým: V najextrémnejšej forme je voyerizmus ťažko tolerovateľný. Ale ak vás nikto neprichytí, nebudeme žalovať.

Facebook Comments