Renaultu a špecialistovi na výrobu športových vozidiel Caterhamu padli plány pre spoločnú výrobu modelov s vysokým výkonom. Napriek tomu sa ale francúzska automobilka Reanault rozhodla vydať vlastný model Alpine.

Svoju vzájomnú dohodu ohlásili pred rokom a chceli vydávať cenovo dostupné športové vozidlá do Európy aj Ázie. K ukončeniu dohody sa odmietli vyjadriť obidve strany, informuje portál carscoops.com.

Mohli by za tým byť požiadavky Renaltu, ktorý chcel zmenu designu a tým sa celý projekt tak trochu zabrzdil. S pôvodným vzhľadom vraj neboli spokojní potencionálni klienti. 

Aj Caterham má nový model

Napriek zmenám je jeho premiéra naplánovaná na koniec roka 2016, ako to bolo pôvodne dohodnuté. Novinka Alpine by mala produkovať 250 koní a hmotnosť má mať maximálne 1100 kilogramov. 

Vzniknúť by mal aj športový model od britského Caterhamu, ktorého produktivita by sa mala priblížiť k tristovke a váha zostáva rovnaká ako pri Alpine, čiže pod 1100 kilogramov. Ako spoločné projekty dvoch veľkých automobiliek na koniec dopadnú a či sa ešte udobria, je zatiaľ otázne. 

Facebook Comments