Tím športovcov a akrobatov predviedli ukážkový base jumping, z ktorého sa vám zatočí hlava. Slobodný pocit lietania ako vták, si môžu vychutnať iba špeciálne vyškolení športovci. 

Extrémny kameraman Devin Supertramp posúva neustále svoje hranice, tentokrát v spolupráci s Fordom. Kameran vytvára výborné videá plné adrenalínu. Uchvátili ho base jumperi, ktorí uhasil jeho smäd po adrenalíne. 

Extrémne zoskoky začnú na moste, no to je ešte iba zahrievacie kolo. Presunú sa k veľkému lietajucému balónu, ktorý je ešte vo väčšej výške ako most. Odvážni športovci ale strach nemajú a voľné pády si s radosťou vychutnávajú.

Base jumping je definovaný ako extrémny šport, ktorého náplňou je skákanie z pevných objektov. V podstate ide o spojenie horolezectva s parašutizmom.

Ide o mimoriadne nebezpečný šport, pri ktorom prišlo o život viacero ľudí. Ideálnym miestom na zoskok pre začiatočníkov sú vysoké mosty, pri ktorých môžete svoj let koordinovať. 

Väčší odvážlivci musia byť dobrými parašutistami, ktorí vedia dokonale odhadnúť výšku. Je nesmierne dôležité vedieť, kedy je nutné padák otvoriť. 

Vychutnajte si dokonalé zoskoky z mosta a balóna.

Facebook Comments