Turistická sprievodkyňa Mikki Docjez z Palau chcela ukázať návštevníkom, že medúzy napriek ich hrôzostrašnému vzhľadu môžu byť bezpečné. Austrálsky fotograf David Kirkland cestoval do Palau k jazeru plného medúz, ktoré sa nachádza v západnej časti Tichého oceánu.

Podarilo sa mu zachytiť neuveriteľnú scénu, ako krásna baba pokojne pláva v zamorenom jazere plnom medúz. „Mikky ma šokovala, keď skočila do toho jazera,“ priznal fotograf pre dailymail.co.uk.

„Vedel som, že sú v skutočnosti neškodné, ale pohľad na niekoho ako pláva s holou pokožkou pri medúzach, vyvoláva inštinktívne zlý pocit,“ povedal Kirkland.

Zlaté medúzy z jazera môžu spôsobiť mierne bodnutie, ktoré môžete pocítiť okolo úst a iných citlivých častí ľudského tela. Avšak sú ľudia, ktorí sú alergickí na medúzy a nesmú vstúpiť do vody, v ktorej by sa mohli nachádzať. 

Voda z jazera „Jellyfish“ je zmes slanej vody, ktorá sa filtruje z mora cez kamene a sladkej vody, ktorá sa hromadí z dažďových zrážok. Dôvodom prečo milióny medúz žijú v tomto jazere je, že chcú byť izolované od iných druhov a prekvitať bez konkurencie.

Fotograf, ktorý si s nimi tiež zaplával, hovoril o rozprávkovom zážitku. Pobyt medzi miliónmi medúz mu pripomínali film Avatar. Pozrite si krásne podvodné zábery. 


Foto: dailymail.co.uk


Foto: dailymail.co.uk


Foto: dailymail.co.uk


Foto: dailymail.co.uk

Facebook Comments