Skúsili ste si skočiť z mostíka do bazéna a mysleli ste si aký ste frajer? To nie je nič oproti partičke ľudí, ktorá sa rozhodla skákať z útesov. Ak by ste si to chceli vyskúšať, musíte byť skutočne opatrní. 

Takzvaný cliff jumping je nebezpečný šport, pri ktorom musíte dodržiavať určité pravidlá. Mnoho ľudí zomrelo pri skákaní z útesov, do konca aj z tých menších. Jeden skok vám môže zmeniť život a zničíte si zdravie, preto si to radšej premyslite.

Hlavným pravidlom je používať zdravý rozum. Len preto, že vaši kamaráti skáču z útesov, neznamená, že to musíte robiť aj vy. Aj keď si myslíte, že skákať z vyššieho útesu je v pohode, no čím vyššie idete tým je väčšie riziko zranenia. 

Nikdy sa neodporúča skákať z väčšej výšky ako 40 metrov, píše portál thirstforadrenaline.com. Dôležité je tiež neskákať na ilegálnych miestach, takáto oblasť je nezákonná z nejakého rozumného dôvodu. Ide väčšinou o výskyt veľkých podvodných skál, nedostatočnej hĺbke vody alebo hĺbke, ktorá sa často mení. 

Pri skákaní a potápaní je dobre poznať oblasť a uistiť, že je to bezpečné. Ak máte stále chuť na poriadny adrenalín, na Havaji nájdete úžasné útesy, z ktorých si môžete skočiť.

Pozrite si video extrémnych zoskokov na Havaji.

Facebook Comments