Na olympijských hrách v roku 2020 chcú radšej staviť na istotu a vyhnúť sa tak posmeškom z vytvorenia nepodareného loga. K dispozícii je veľká pravdepodobnosť, že logo bude obsahovať kvetinový veniec. A na tom vtipné a ani kreatívne skutočne nie je nič.

Dôvodom nudného loga je nerozhodnosť a strach. K výberu toho správneho loga, predchádza náročné výberové konanie, pri čom musia vynaložiť všetko úsilie, aby nikoho cítenie neurazili.

Táto opatrnosť je celkom oprávnená z dôvodu niektorých nedávnych škandálov. Možno si ešte spomínate, že olympijské hry v Londýne v roku 2012 boli terčom posmechu a kritiky, pretože ich logo vyzeralo, akoby jedna postava robila orálny sex druhej.

Nesmieme zabudnúť na Vancouver v roku 2010, ktorý vyvolal svojim maskotom rozpaky. Na internete sa objavil známy medveď takzvaný pedobear medzi ostatnými lesnými zvieratami, ktoré boli oficiálnymi maskotmi.

Jeden grafik vytvoril tento obrázok, pretože by tam úchylný medveď skvele zapadol a poľské noviny sa toho chytili. Spravili z pedobeara ďalšieho maskota olympijských hier, informuje portál gizmodo.com.


Londýnske logo a nepodarení maskoti.
Foto: gizmodo.com

Po fajke a pedobarovi nebude mať logo v roku 2020 žiaden sexuálny podtón. Ponuky sú teda trochu bojazlivé a výsledné logá pôsobia zmätene a nudne.

Zoberme si napríklad ponuku dizajnu loga pre Istanbul. Je na ňom tulipán, ktorý je tradičným symbolom mesta v kombinácii s panorámou. No ak máte veľkú fantáziu, dá sa na to pozrieť aj z úchylnejšieho pohľadu. Mali by si to teda ešte raz premyslieť, aby nedošlo k ďalšiemu faux pas.

Medzinárodný olympijský organizačný tím vyberie hostiteľské mesto siedmeho septembra a už budeme navždy zviazaný s jedným logom. Ktoré sa vám najviac páči?

Facebook Comments