Rozľahlé siete jaskýň sa nachádzajú v ruskom Perme. Oblasť sa môže pochváliť 50-timi jaskyňami a 70-timi jazerami. Je tam veľké množstvo stalagmitov a podivných ľadových útvarov.
V horúčavách sa snažíme nájsť miesto, kde by sme sa schladili. Ľudia v ruskom meste Kungur tento problém nemajú. Nachádza sa tam ľadová jaskyňa, v ktorej je zima aj keď je vonku 35 stupňov.
Podľa legendy sa na klzkých schodoch pošmykla princezná Louise a poranila si koleno. Teraz dievčatá veria, že ak sa v jaskyni zrania, vydajú sa za princa ako to spravila Louise, píše portál dailymail.co.uk.
Jaskyňa má celkovú dĺžku 5700 metrov a hlavné trasy pre turistov majú približne 2000 metrov. Stropy a steny sú pokryté hrubou vrstvou kryštálov a mnoho ľudí ju opisuje ako obrovskú šperkovnicu.
Kryštáliky sa neroztopia vďaka nízkej teplote, ktorá je neustále pod nulou aj v lete. Ľadová jaskyňa Kungur sa stala obľúbenou turistickou atrakciou a bola nominovaná pre vstup do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.