Atraktívny štyridsiatnik si sadá za volant pretekárskeho automobilu tak často, ako sa len dá. Jeho pretekanie obmedzujú iba jeho filmové úlohy v seriáloch i vo filmoch.

Miluje všetky druhy pretekov vrátane vytrvalostných rely a súťažil už aj na najznámejších vytrvalostných pretekoch v Le Mans aj v Daytone.

Jazdí s Mazdou

Jeho najlepším výsledkom v Le Mans je deviate miesto z roku 2009, navyše má podanú prihlášku aj na tohtoročné preteky, kde sa predstaví za volantom dieselového špeciálu Mazda v kategórii amatérskych jazdcov.

Patrick Dempsey
Patrick Dempsey
Foto: archív

Mimochodom, práve amatérski jazdci sú väčšinou zodpovední za najťažšie havárie. Práve vytrvalostné preteky sú jeho doménou a svoj najväčší úspech slávil na 24 hodinovke v Daytone, kde skončil v rámci triedy GT tretí.

 

Vlastní niekoľko tímov. Rozhodol sa založiť si aj vlastný tím Dempsey Racing, s ktorým súťaží v seriáli American Le Mans s monopostom Oreca FLM09 v kategórii prototypov a v kategórii uzatvorených áut súťaží so špeciálom Lola B12/80 Coupé. Patrick je vášnivým zberateľom unikátnych automobilov.

Facebook Comments