To už nie je obyčajné Ferrari, to je ONA! Možno aj preto, že pohľad na nový klenot z dielne talianskeho výrobcu vyvoláva v organizme reakcie podobné tým pri sledovaní Angeliny v Lare Croft, dostalo nové žihadlo názov LaFerrari – teda “tá” Ferrari. Nováčik je považovaný za nástupcu legendárneho vozidla Enzo a automobilka má v pláne vyrobiť 499 exemplárov. Keďže už teraz eviduje okolo sedemsto objednávok, bude to tuhý boj.

Kráska LaFerrari je najrýchlejší cestný model v histórii značky. Na testovacom okruhu Fiorano bolo auto o päť sekúnd na jedno kolo rýchlejšie ako Enzo a o tri sekundy predstihlo F12 Berlinetta. Z nuly na 100 km za hodinu zrýchli pod tri sekundy, na dvestovku za menej než sedem sekúnd a na tristovku za 15 sekúnd.

Limitovaný model je ako prvé Ferrari v histórii vybavený hybridným pohonom HY-KERS, ktorý zahŕňa dvanásťvalec s objemom 6,3 litra a výkonom 800 koní a elektromotor s výkonom 163 koní. Karoséria je z karbónových vlákien.


Nablýskanú karosériu tvoria karbónové vlákna.
Foto: Profimedia.sk

Prvé vozidlá by sa mohli k vybraným zákazníkom dostať ešte tento rok. Cena sa odhaduje na 1,3 milióna eur. Ak lapáte po dychu, je to stále menej, ako by vás vyšiel závodný prototyp Veneno z konkurenčného Lamborghini. Ten vznikne iba v troch exemplároch a každý má stáť tri milióny eur. Začíname šetriť?

Facebook Comments