Paragliding je ten najjednoduchší spôsob ako si zalietať. Pilot pri ňom sedí v provizórnom sedle a rukami riadi šírku a uhol padáku. Vďaka tomu ovláda smer rýchlosť aj výšku padáku. Nepotrebuje na to žiaden motor, postačuje mu tlak vzduchu, prúdiaceho do ventilov na prednej strane padáku a vzdušné prúdy. Dokáže takto preletieť stovky kilometrov a udržať sa vo vzduchu až niekoľko hodín.

Jean-Baptiste Chandelier sa mu ale venuje v troška modifikovanej podobe. Namiesto vznášania sa vo výškach, s paraglidingom nad hlavou surfuje tesne nad zemou. Dokáže pri tom poskakovať po drevených koloch či jazdiť po zábradliach tak, že by sa za to nehanbil nejeden snowboardista.

25-ročný Francúz sa však popritom venuje aj výskumu a vývoja, ktorý má spôsobiť evolúciu športu a jeho priblíženie širším masám. Preto sa rozhodol natáčať videá, ktoré by ľuďom ukázali, ako krásne paraglidovanie je. Treba povedať, že jeho videá sú naozaj presvedčivé. Úchvatné zábery vám minimálne dodajú celkom novú predstavu o lietaní.

Facebook Comments