Lamborghini odstrihol svojmu športiaku Aventador LP 700-4 strechu. Podobne ako jeho predchodcovia Murcielago a Diablo má otvorený model prívlastok roadster. Dvojmiestne auto nemá plátennú sklopnú strechu, ale pevný karbónový hardtop.

Zážitok zo zvuku motora

Strecha váži menej ako 6 kg a dá sa ľahko ručne strčiť do batožinového priestoru. Ako ochrana pri prevrátení slúžia novo navrhnuté stĺpiky s integrovanou ochrannou klietkou. S elektricky ovládaným zadným oknom sa dá ovládať cirkulácia vzduchu a zážitok zo zvuku motora vo vnútri kabíny.

Ako pohon slúži novému roadsteru 12-valcový motor s objemom 6,5 litra s výkonom 515 kW (700 koní), ktorý je prebratý z kupé. Aj vďaka automatickej 7-stupňovej prevodovke vystrelí roadster za 3 sekundy na 100-kilometrovú rýchlosť. Čo je o desatinu viac ako v prípade kupé. Maximálna rýchlosť auta je 350 km/h.

Presná spotreba sa neuvádza: Načo?

Aby sa pneumatiky nezodrali hneď po niekoľkých štartoch, sú neustále poháňané všetky kolesá. Na šetrenie paliva slúži vypínanie valcov do 135-kilometrovej rýchlosti a systém štart-stop.

Presné údaje o spotrebe taliansky výrobca ešte nezverejnil, ale kupé spotrebuje okolo 17,2 litra na 100 km.

Roadster Aventador stojí 375 000 eur, čo je o 45 000 eur vyššia cena ako u uzavretého variantu. Len za rozdiel v cene by ste si mohli kúpiť veľmi dobre vybavený model kabrioletu „bežnej“ značky.

 

Facebook Comments