Nemusia byť sviatky a hmotnosť často rastie rýchlejšie než vaše ratolesti. Veď kedy ste spokojnejší, ako keď si chutne najedený sadnete pred televízor a trávite? Je to doslova božský pocit. Ibaže keď si takýto relax doprajete často, je aj to poriadne vidno.

Ak by išlo len o pneumatiku okolo pupku, nebolo by to možno až také hrozné. No keď už vám milá povie, že pre ten tuk nemá na vás chuť, alebo keď už z baru chodíte nadránom sám, treba začať niečo robiť. Nasadiť diétu a pravidelne navštevovať posilňovňu. Niekomu takýto životný štýl aj vyhovuje, no povedzme si úprimne, my lenivejší naozaj radšej trávime čas v bare alebo ešte lepšie pri sexe. Preto treba prevenciu.

Nie, nemusíte sa báť, že by ste si mali vyčleniť deň v týždni na to, aby ste jedli len zeleninu alebo išli behať. Veď čo keď práve počas vášho zdravého dňa majú v blízkej reštaurácii grilované rebrá alebo váš kamarát organizuje oslavu. Ako teda na to? Samozrejme, veľmi príjemne. Sexom. Tancom lásky môžete schudnúť alebo udržiavať sa vo forme.

Často a kreatívne:

Zabudnite na osobného trénera alebo na bežiaci pás. Držte sa jednoduchého pravidla: čím viac vášne, tým viac kalórií spálite. Zvyšujte frekvenciu a intenzitu milovania a hmotnosť pôjde dolu. Určite je to príjemnejšia cesta k lepšej postave ako predstava upotenej lavičky vo fitnescentre a v pozadí uvzdychaný steroidový blázon, čo sa rozhodol práve dnes zvýšiť svoj osobák na benčprese.

A ako je vlastne možné, že vďaka sexu spaľujete kalórie? Ak nemáte drevený sex, teda celé to vzrúšo nepozostáva z jednej polohy, zapájate celé svalstvo svojho tela. Alibizmus tu nezaberá, a keď len ležíte a ona sa na vás vozí, neschudnete nič. Snažte sa byť teda aktívny a striedajte polohy tak, aby ste boli aj vy ten, čo sa hýbe.

Pri sexe si rozprúdite krvný obeh, ktorý vo veľkom zapája srdce a pľúca. Istotne ste už počuli, že jedným z najlepších a najosvedčenejších spôsobov na chudnutie je beh. Keď poctivo odbeháte stanovený tréning, lapáte dych a srdce vám bije ako splašené. Presne tak, ako počas sexu a po ňom. Takto pri poctivom milovaní spálite za hodinu aj tristo kalórií. A za celý rok je to príjemných päť kíl.

Nie je nad testosterón:

Možno sa vám to zdá málo, no okrem spaľovania kalórií sexom si, samozrejme budujete aj svalovú hmotu. Veď si len spomeňte na cviky z posilňovne a porovnajte ich s pohybmi, ktoré sprevádzajú váš milostný život. Cvičenie vlastnou hmotnosťou je možno pomalšie ako zdvíhanie závaží, no nezabúdajte, že v posteli ste dvaja.

Prečo ju nevziať občas na ruky a nedať svalom poriadne zabrať? Navyše, počas sexu vaše telo výrazne podporuje tvorbu testosterónu, ktorý posilňuje svaly a kosti. A testosterón môže aj za to, že v posilňovni sa síce spotíte, no po sexe sa budete cítiť, akoby vám niekto dobil baterky. Viac vnútornej energie a lepšiu náladu v tejto uponáhľanej dobe istotne uvíta každý z nás.

Bez infarktu a s nižším tlakom:

Sex nepôsobí na vaše telo len ako posilňovňa. Ide doslova o zázračne príjemnú činnosť, ktorá vás udržuje zdravého. Ak zostaneme ešte pri cvičení a chudnutí, tak istotne milo prekvapí, že sexom posilňujeme aj srdcovo-cievny systém, ktorý naberá na sile, vďaka čomu sa znižuje riziko infarktu. Podľa výskumníkov z univerzity v Queense sa stačí milovať trikrát týždenne a ak u vás hrozí infarkt, tancom lásky toto riziko znížite aj o polovicu.

Podobne je to s krvným tlakom. Dostatok sexu ho znižuje. Dôvodov na vysoký krvný tlak može byť viacero, no medzi najčastejšie príčiny vysokého krvného tlaku patrí stres. Na jeho odbúranie je takisto sex ako stvorený. Pri milovaní sa okrem testosterónu odbúravajú aj iné hormóny, ktoré nás upokojujú. Ak si teda po náročnom dni dobre zasúložíte, nielenže si zlepšíte náladu, ale aj preventívne bojujete proti takzvaným tichým zabijakom…

Viac sa dočítate vo februárovom čísle mesačníka Brejk.

Facebook Comments