Megaúspech modelu SLS AMG prekvapil aj samotného výrobcu. Stal sa absolútnym hitom a mnohí si v ňom zamilovali práve oživené dohora otvárajúce sa dvere – gullwing doors. Tým, ktorým sa práve spomínaný detail zdal zbytočne exhibicionistický, pripravil Mercedes-Benz verziu Roadster. Exhibicionizmus je to síce rovnaký, no popri ňom dostanete aj extra porciu čerstvého barytónu z výfuku, ktorý dokáže zaliezť až pod kožu a pôsobiť ako droga. Absolútne legálna, neškodná…

Hore bez, elegantne:

Silueta bez strechy je podľa mňa suverénne najkrajšia. Menej bolo odjakživa viac a v prípade absencie pevnej strechy to platí dvojnásobne. Vzhľad kabrioletu si verzia Roadster zachová aj po zavretí strechy. Je totiž plátenná a dodáva sa v troch farebných vyhotoveniach. V klasickej čiernej, béžovej i teplej červenej. V prípade Mercedesu-Benz sa aj samotná konštrukcia strechy podieľa na znížení ťažiska, keďže v rámci svojej konštrukcie hojne využíva najmä hliník a horčík.
Zvyšok dizajnu je klasický, retrodizajn s odkazom na legendárny model 300 SL roadster, pričom ani v modernej reedícii nestráca nič zo svojho šarmu. Svojím poslaním je určený najmä voľnomyšlienkárom s talentom na užívanie si života, s plným priehrštím čerstvého vzduchu.

Otvorený bez problémov:

Novou črtou v interiéri je systém Airscarf, ktorý udržiava v oblasti krku stabilnú teplotu a chráni krčnú chrbticu proti prechladnutiu a umožňuje užívať si jazdu bez strechy aj počas chladnejších dní. Unikátny vzhľad voliča jazdného režimu E-GEAR je súčasť interiéru, ktorý aj spolu s výduchom klimatizácie pripomína letecký kokpit.   

Viac sa dočítate v júlovom čísle mesačníka Brejk.

Facebook Comments