Superšport z inej dimenzie dokazuje prirodzený postoj automobilky Mercedes-Benz k svojim zákazníkom. Poskytne im všetko, čo si zaželajú. A SLR McLaren predstavuje absolútny strop všetkých možných prianí zákazníka. A v prípade, že si chce maximálny luxus užívať s plným priehrštím čerstvého vzduchu, má k dispozícii špeciálnu edíciu SLR McLarenu Roadster.

Pomalý odchod vo vrcholnej kondícii:

Tak odchádza kráľ. Nemusí, nikto ho neohrozuje, no trón treba zákonite uvoľniť aj mladším. Na záverečné duely však nastupuje s novou výzbrojou, v novom lesku. Pozorné oko si okamžite všimne nové odlišné lakovanie, tmavé kryty predných a zadných svetiel či uväznené pazúry dravca pod kapotou. Na povrch sa dostali iba „pazúry“ viditeľné na odvetrávacích otvoroch kapoty, ktoré majú navyše hustejšie mriežkovanie.

Ďalšie svedectvá výkonu naháňajú strach:

Supervýkonný SLR McLaren 722 S Roadster putoval k zemi o desať milimetrov, zmenil sa aj tvar devätnásťpalcových diskov kolies. Tie ukrývajú najmodernejšiu brzdovú techniku, ktorú reprezentujú karbónovo-keramické brzdové kotúče. Zadná časť vás presvedčí o maximálke ďaleko za hranicou tristo kilometrov mohutným difúzorom.

Kód 722 S sprevádza posádku prakticky všade:

Čestným miestom na umiestnenie štartovacieho čísla Stirlinga Mossa je prirodzene blatník auta. Štítok s červeným číslom však objavíte na stredovej konzole, na hlavových opierkach sedadiel či na vrchole priesvitného veterného štítu.Zoznam odlišností od „sériového“ SLR McLarenu dokumentujú aj červené bezpečnostné pásy. Zrejme preto, aby na nich nebolo vidieť krv, ak sa počas brzdenia zarežú do pleca. Pre každý prípad je však výrobca pripravený upraviť interiér a najmä sedadlá každému na mieru.

Chcete výkon?

Nech sa páči! Nie menej ako šesťstopäťdesiat koní smeruje na zadné kolesá. S danou porciou výkonu trvá akcelerácia na bezvýznamnú stovku iba čosi vyše troch sekúnd, dôležitejší údaj v prípade šprintov je následná akcelerácia na dvojstovku za necelých sedem sekúnd. A maximálna rýchlosť? Tá sa zastaví na číslici tristotridsaťpäť kilo-metrov za hodinu. Nestačí vám to? Myslite na to, že dané predstavenie absolvujete s otvorenou strechou a pri opísaných rýchlostiach by sa od zeme odlepil aj interkontinentálny Boeing.

Stopäťdesiat a dosť:

To je konečný počet unikátov. Na trhu sa objavia začiatkom budúceho roka. Potešia tých najbohatších. To je však úloha superšportov, vždy to budú automobily na špeciálne príležitosti a pre špeciálnych vodičov. To sú zákony luxusu, akejsi modernej džungle. Apropo, nemáte zvyšných šestnásť miliónov?

Facebook Comments