Príbeh prvý: V momente, keď sa Beata dotkla vo výťahu svojím nemorálne vystrčeným prsníkom Milanovho pleca, on práve myslel na rozhorúčené lono priateľky Zuzany. Ale po večeri sám nechápal, prečo sa mu opakovane vynárala Beatina prenikavá vôňa, ktorú okolo seba šírila rovnako ako provokatívne úsmevy. Ešte aj v hladine alfa sa mu miešali sýtomodré dúhovky Beaty s pružnými krivkami Zuzany. Netrvalo to ani mesiac a profesionálka Beata slávila svoj triumf v Milanovej posteli.

 

Zrelý ako ementál: A čo vy? Dokážete odolať tomu netrpezlivému mravčeniu vo svojich napnutých nohaviciach? Dokedy? Dozajtra? Alebo až do budúceho piatka? Alebo si počkáte do tej povestnej päťdesiatky, keď vraj každý muž dozrie na neveru ako pravý ementál. Skoro ako Milan, ktorý ani nesršal odvahou, a predsa si vyskúšal, ako chutia šťavy inej ženy. Dokonca ešte pred tridsiatkou a ešte pred svadbou.

 

A potom príde potopa: Nevera zvyčajne nepatrí do životných kategórií, ktoré si naplánujete. Ona si však potichu vegetuje vo vašom srdcovocievnom či psychosexuálnom systéme možno už od puberty. A raz dozrie a nechá sa v tom správnom čase vyprovokovať na činy, ktoré nebývajú vždy hodné dospelého, celého či kompletného človeka. Ale čo už. Užite si, veď žijete iba raz. A ak potom príde potopa, ktorá zmetie nielen city, ale aj materiálne istoty a morálne hodnoty, to budete riešiť dodatočne. Muž sa predsa rodí ako lovec, dravec a rozsievač! Podobné nemanželské úlety si však pokojne užívajú aj ženy, matky, partnerky… Tak to bolo a bude. Niekedy si skutočne netreba klásť priveľa zbytočných otázok. Milan výčitkám odolával ďalší mesiac. Potom sa jedno ráno chlapsky postavil pred zrkadlo a večer aj pred Zuzanu, aby jej navrhol termín svadby. A celkom mu odľahlo, že sa zbavil dilemy medzi Beatinými štvorkami a Zuzaninou úprimnosťou…

 

Logická nevera: Nevera, ako všetko medzi živočíšnym mužom a komplikovanou ženou, nemusí mať logiku. Stačí, že existuje. Čo ju spúšťa, nie je dôležité. A aj keby ste to vedeli, nemáte šancu jej zabrániť, pretože: Niekedy prichádza iba tak, z potreby vypustiť trochu viac šťavy… Život sa vám začne zdať taký nekonečne stereotypný a rozhodne potrebuje oživiť. Nevinnými jednorazovkami, ktoré, ak nepreženiete, sa vám pravdepodobne prepečú. Odvážnym a striedmym praje šťastie.

 

Niekedy sa vám zasa zažiada iného, napríklad mladšieho mäska z totálnej nudy. To však už vážne zaváňa. Hľadáte zrejme náhradu za svoju kedysi dokonalú, teraz uťahanú a hysterickú manželku. No možno ste na dobrej ceste skončiť ako obeť povestného slzavého údolia, nielen partnerky, ale veľmi pravdepodobne aj milenky. A srdce vám budú trhať každodenné srdcervúce scény… Takže položte si jednoduchú otázku: toto chcete?

 

Niekedy sa úletová klasika zmení na takzvanú neveru s budúcnosťou, keď jediným riešením, aby ste sa doma nepozabíjali kuchynskými sekáčikmi, je zmena. Jediná záchrana, pri ktorej vám každý odporučí rýchly ústup a priamočiary scenár, bez dlhodobých kamufláží, ktoré všetkých zúčastnených vrátane vás iba oberajú o energiu. Nemá zmysel trápiť sa ešte rok, keď to môžete skončiť už zajtra. No nie? Logické!

 

Príbeh druhý: Ernest pred rokom ani netušil, čo všetko mu môže láska k Monike priniesť. S Janou si už dávno nemali čo povedať. Po dvadsiatich rokoch manželstva mu aj jej raňajší pozdrav znel ako výčitka. Ale Jana netúžila zmeniť svoj život podľa Ernestovej novej verzie. Nemienila ustúpiť ani po tom, čo jej opakovane povedal, že sa mu hnusí a že miluje Moniku. O jeho vzťahu vedela dávno predtým, ako sa prezradil, no iba ho mlčky pozorovala a vyčkávala. Vídaval jej na očiach, že neverí tým trojdňovým služobkám a neustálym pracovným večeriam. No kým mlčala, nechcel príliš mútiť vodu. A potom im pomohla náhoda. Všetci traja sa stretli pred mestskou bankou. Jana najskôr plakala, potom hystericky nadávala a nakoniec to bezmocne vyzvonila deťom, susedom, šéfovi v práci. Ernest sa cítil ako vyvrheľ. Na počudovanie, poslednú ranu mu zasadila milovaná Monika: Buď sa rozvedieš, alebo! Rozviedol sa. Veď čo iné mu ostávalo. No sám už nevedel, koho nenávidí viac. Svoju bývalú ženu, seba alebo Moniku…

 

Nazrite si do hrncov: Nevera nemusí vzťah zákonite iba zlikvidovať. Nevera vzťah totiž prvotne nerozbíja, ale skôr preveruje, pričom vynáša na povrch rýchlejšie to, čo sa v ňom už varilo dlhší čas. Ak máte pevný a kvalitný zväzok postavený na láske a úcte, tak vám ho nevera ešte môže upevniť. V takomto prípade si zvyčajne obaja silnejšie uvedomíte zmysel manželskej postele. Nevera vás však môže aj beznádejne pohltiť a vyostriť na nevydržanie to, čo ste tak dlho kamuflovali a popierali sami v sebe i pred partnerkou.

 

Zatĺkanie sa stále nosí: Ak ste sa už spriahli s tou veselou brunetkou z vedľajšej kaviarne, no nemáte chuť na rozvodové nechutnosti, neostáva vám nič iné ako zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať. Verte, nikto zatiaľ nič lepšie nevymyslel. Hlbokomyseľné priznania nevedú k ideálnym, ba dokonca ani k reálnym riešeniam. Odpustiť vám síce vaša polovička môže, ale nezabudne. Načo by sa teda mala trápiť až po hrob! Chybu ste urobili vy, tak sa ňou zožierajte sami! Ak ste sa práve s touto hlbokou životnou filozofiou v duchu stotožnili a požehnali jej múdrosti a prezieravosti, nezabudnite, že to isté si môže zobrať k srdcu aj vaša drahá manželka!

 

Pripravte si alibi: Na neveru zabudnite a radšej si s ňou nič nezačnezačínajte, ak nemáte na ňu predpoklady a talent. Uvedomte si, že si budete musieť pripraviť dostatočne pevné nervy na dve baby, dobrú pamäť, aby ste vedeli, kedy ste klamali, plnú kreditku, aby vaša manželka a deti nehladovali a aby vám milenka neodišla k bohatšiemu nápadníkovi. Tiež dostatok hormónov, aby zostalo aj na domácu posteľ, pretože inak vám hrozí rýchle odhalenie, silu oželieť krčmu, priateľov, tenis… A to nie je všetko. Musíte si zaobstarať spoľahlivých „spoluvinníkov“, ktorí budú ochotní odhodlane zatĺkať a zatĺkať a vymýšľať pre vašu manželku uveriteľné alibi spolu s vami.

 

Ktorá nevera vám vyhovuje?
Typ A: Jednodňová alebo aj služobná. Inak živočíšna a bez výčitiek. Veď čo by to bolo za chlapa, ktorý sa vráti domov bez toho, aby dokázal svoje sexuálne schopnosti kolegyni. Tento druh nevery býva zvyčajne sprevádzaný maximálne nevýraznými výčitkami, ktoré však zvyčajne zaženiete jednou kyticou, v horšom prípade značkovým parfumom.
Typ B: Taká malá susedská. Chodievate k nej vždy, keď sa manželka na pár dní musí presunúť k svokre. Veď kto by vám pomohol dohliadnuť na deti, správne ohrial večeru, vypol nebezpečný plyn na sporáku a vyhodil z chladničky pokazené jogurty… A manželka vás po návrate navyše pochváli, že po vás nezostala plná vaňa špinavého riadu ako po nechutnom manželovi jej sestry…
Typ C: S perspektívou. V noci sa budíte, pretože sa vám o nej sníva. Je naozaj dobrá! Ten jej bujný dekolt sa tak dovysoka dvíha vždy, keď vás vidí. Teda aspoň vám sa to tak vidí… A doma sa iba stále nudíte a rozčuľujete. V každom prípade, v najbližšom čase by ste ju mali už niekam pozvať. Najskôr na večeru a potom sa uvidí. Možno by sa hodila tá nová reštaurácia mimo mesta. Je tam predsa hneď poruke aj malý praktický motelík…
Typ D: Celoživotná. Je oveľa krajšia, bohatšia i mladšia ako tá vaša. A zrejme by si nedala odtrhnúť rukáv. Najmä odvtedy, čo pochovala toho svojho, akoby ešte rozkvitla. V jej záhradke jej chýbate už iba vy. To by bol život! Ten svoj obyčajný seatík by ste konečne vymenili za niečo dôstojnejšie a na zahodenie by nebola ani zmena adresy. Ten jej domček pôsobí už zvonka celkom útulne. Ak by to vyšlo, možno by vám konečne niečo závidel aj ten namyslený somár odvedľa…

 

TEST NA NEVERU
1. Lezie vám na nervy, keď sa chce s vami večer rozprávať. Donekonečna melie svoje o chorej matke.
2. Neznášate, keď sa vás dotýka. Je to nechutné. Po toľkých rokoch by mala dodržiavať bezpečnú vzdialenosť aspoň tri kroky.
3. Nepočúvate, čo hovorí, pretože ona stále niečo hovorí. Máte problém sústrediť sa nielen na pointu, ale aj na ňu samotnú.
4. Začala vám prekážať jej vôňa. Je neznesiteľná, hoci nie ste si istý, či to nie je práve tá, ktorá vás pred rokmi tak vzrušovala.
5. Zdá sa vám, že už aj varenie fláka. Ani tá sviečková už nie je to, čo bývalo.
6. Večer pred sexom ste si vymenili úlohy. Kým predtým bolievala hlava ju, teraz skôr pobolieva vás.
7. Ste namosúrený až depresívny. Náladu chytáte až po opustení spoločného hniezda.
8. Čím ďalej, tým častejšie sa cítite lepšie vonku než doma.
9. Najviac vás dokáže vytočiť, keď vám začne šepkať do ucha nežné zdrobneliny. Sú to možno tie, čo vám kedysi všetko a okamžite dvíhali, ale to už dnes nefunguje.
10. Ešte donedávna ste nevedeli, aké oči má vaša nová kolegyňa, dnes sa vám o nich občas aj sníva.
11. Máte čoraz intenzívnejšiu potrebu pozrieť si dobrý pornofilm, pretože tá vedľa vás už vôbec nevzrušuje.
12. Mávate často pocit, akoby vám zmizol úplne všetok testosterón. Jeho hladina sa vám dvíha už pri pohľade na dlhonohú čašníčku v krčme na rohu.
13. Mávate erotické sny, a to iba preto, lebo na ten skutočný sex si už ani nepamätáte.
14. Chýba vám sex a ak to takto potiahnete ešte nejaký týždeň, je viac než pravdepodobné, že sa vrhnete do náručia aj trafikantke na dôchodku.
15. Koketujete s myšlienkou na neveru s profesionálkou. Veď o tej sa hovorí, že to ani nie je nevera. Alebo áno? Ako pre koho…

Facebook Comments