Kedy si sa naposledy „hojdal“?
Bolo to niekedy v lete. Samozrejme, nie je to typická víkendová aktivita ako napríklad kino. Ide to prirodzene, telo si to z času na čas samo vypýta.

To znie návykovo…
Popravde, to návykové asi aj trochu je. Človek chce vyskúšať nové polohy a posunúť sa o kúsok ďalej. Naposledy som visel za kolená pomocou štyroch hákov a to už bola celkom zverina.

Asi to nie je ako pichnutie včeličky…
Každý máme iný prah bolesti, no vo všeobecnosti môžem povedať, že to je menej strašné, ako to na prvý pohľad vyzerá. Bolesť vzniká najmä počas prepichovania kože na háky a pri vyťahovaní povrazmi nahor. Keď sa odlepíš od zeme, bolesť prestaneš vnímať.

Vážne?
Pri tom návale endorfínov alebo hormónov šťastia, ktoré telo počas suspension vylúči, bolesť zmizne a zostane len pocit šťastia.

Možno sa ti bolesť páči…
Pozrime sa na to z iného uhla pohľadu. Ľudí, ktorí chodia do posilňovne, takisto po tréningu bolia svaly. Nerobia to však pre nepríjemné pocity, ale preto, aby dosiahli nejaký výsledok, v ich prípade peknú postavu. Vešanie na háky je podobné. Najťažšie to zvyčajne preciťujú začiatočníci, pretože ešte nevedia, čo od suspension môžu očakávať.

Ktoré plochy tela sú najcitlivejšie?
Na prepich sú najcitlivejšie slabiny a miesta, kde je koža tenká. Veľa záleží aj na rozložení hmotnosti. Keď sa použije menej hákov, vzniká väčší ťah, a tým viac to bolí. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je rozdiel byť zavesený štyrmi hákmi za kolená ako naposledy, v porovnaní s pozíciou „supermana“, ktorú som absolvoval v minulosti. Vtedy som mal štyri háky na chrbte, dva na stehnách a ešte ďalšie dve na lýtkach.

Na čo počas závesu najčastejšie myslíš?
Môže to znieť zvláštne, ale na nič. Užívam si ten pocit, rovnako ako si niekto užíva pocit z voľného pádu pri parašutistickom zoskoku z lietadla.

Sú body, ktoré zatiaľ zvládlo iba zopár majstrov?
Existuje taký bod, je ním hrudník. Jedným hákom ho zatiaľ zvládol Brian Decker, ktorý sa v suspension považuje za priekopníka.

Ako vníma tvoju nevšednú záľubu priateľka?
Myslím, že sa jej to páči a suspension ju fascinuje. Obaja spolu pracujeme v štúdiu a ona sa takisto venuje body modifikáciám. V každom prípade jej to neprekáža a podporuje ma.

Poranená pokožka sa hojí dlho?
Asi po desiatich dňoch na miestach vpichu zostane chrasta a potom už len biele jazvy. Za tri mesiace zostanú bodky, ktoré po roku už ani nenájdete…

 

Viac sa dočítate v januárovom čísle mesačníka Brejk.

Facebook Comments