Viac ako päť metrov dlhá kreatúra si to namierila rovno medzi najkrajšie veterány v Pebble Beach, aby prezentovala budúcnosť automobilky, ktorá kedysi súperila s tými najlepšími. Časom sa uzavrela výlučne na americkom kontinente, kde dodnes obsluhuje svojich verných fanúšikov. Konečne sa prebúdza, aby sa vrátila na pole luxusných automobilov so skutočne najmodernejšou technikou.
Cadillac, ako sa patrí… Majestát vyjadruje dĺžka a tou Cadillac Ciel presahuje aj dimenzie európskych reprezentantov luxusnej triedy. Amerika však stavila na prehnané dimenzie, a to sa jej fanúšikom páči. Hranicu piatich metrov Ciel presahuje presne o sedemnásť centimetrov, rázvor osí kolies prekračuje hranicu troch metrov o identický kus. Impozantná je aj samotná šírka automobilovej štúdie – dva metre. A aby tých extrémov nebolo málo, čelné sklo sa končí vo výške jeden meter a dvadsaťsedem centimetrov.
Za hranicou európskeho vkusu sa nachádzajú aj dvadsaťdvapalcové disky kolies, ktoré preslávili za veľkou mlákou najmä drogoví díleri. Pri pohľade naň je jasné, že dizajnéri sa pozerali na Elvisovo Cadillac Eldorado z roku 1957…

Absentujúce B:

Americký „rolls“ sa prezentuje aj protismerným otváraním dvier à la Rolls Royce, no konštruktéri si tentoraz dovolili vynechať aj stĺpik B. Efekt sa dostaví okamžite. V otvorenom stave sa musí o rovnaké percento otvoriť aj sánka pozorovateľa. Z dizajnérskeho hľadiska si Ciel ctí predkov, hoci dodržiava lineárny charakter. V zadnej časti sa opäť objavujú plutvy či bohatá aplikácia chrómu v sprievode LED diódového osvetlenia.

 

Viac sa dočítate v októbrovom čísle mesačníka Brejk.

Facebook Comments