Chcete získať pozornosť na ulici či na parkovisku? Tak potom v prípade oboch naháčov si prídete na svoje. Suzuki GSR 750 sa so svojím agresívnym vzhľadom natlačí do oka každého okoloidúceho, Kawasaki Z750R so svojím matným čiernym vzhľadom jasne odpovedá na zbytočné plytvanie chrómom. Ak ju uvidíte v inej ako matnej čiernej, ani nebudete špekulovať.

Športové gény Suzuki sa nezaprú:

Vzdialeným bratom verzie GSR je celkom logicky superšportová GSX-R-ka predchádzajúcej generácie, a to je iný prístup ako v prípade legendárnej GSX750 Inazuma, ktorá bola súrodencom Bandita. Raz darmo, svet je agresívnejší a podlieha tomu aj svet motocyklov. Ako športový možno označiť aj posed jazdca, ktorý je posunutý viac dopredu, takže motorka sa ľahšie nakláňa v zákrutách a v meste alebo napríklad aj na okruhu.
Motor ponúka akurátnu porciu výkonu stošiestich koní a osemdesiat newtonmetrov maximálneho krútiaceho momentu. Stačí to na absolútne všetky manévre, dokonca nad hranicou siedmich tisíc otáčok vás prekvapí aj svojím záťahom. A jeho konkurenčná výhoda? Univerzálnosť. Nemusíte sa ho báť ani v prípade, že nemáte veľa skúseností s jazdou na motorke…

Ostré náradie od Kawasaki:

Čierna „Kawa“ Z750 s prívlastkom R je iná káva. Naznačuje to podvozok s plne nastaviteľnou prednou vidlicou, radiálne brzdy s pancierovanými hadičkami na lepšie dávkovanie, nastaviteľné je aj zadné pruženie. Ponúka takmer identický výkon ako Suzuki, no na ceste sa správa výrazne ostrejšie. Tuhšie je všetko. Podvozok, riadenie i radenie, jednoducho všetko. Je aj mierne ťažšia a posed je klasický, teda viac vzadu, a tak sa s „erkom“ v meste aj na kľukatej ceste ponamáhate viac.
Predchádzajúca veta platí, ak ste s ňou najazdili málo kilometrov, ak si na ňu zvyknete, zistíte, že čím viac jej „ubližujete“, tým viac sa vám odmení radosťou z jazdy. Pochopíte tuhosť a začnete mať radosť z ostrých bŕzd. Najväčšia konkurenčná výhoda. Takto ostrý naháč nenájdete u konkurencie. Ani takto nádherne matný…

 

Viac sa dočítate v októbrovom čísle mesačníka Brejk.

Facebook Comments