Nová a napriek tomu intímne známa. Nižšia, širšia a športovejšia. Taká je nová Honda Jazz. Zároveň je na prvý pohľad jasné, že je to Jazz, Honda Jazz. Neopakovateľný štýl karosérie už má svojich fanúšikov a ak v rámci minivanov hľadáte športovejšie tvary, v prípade Hondy ste na správnej adrese.

Majster variability:

A to aj napriek tomu, že konštruktéri nezmenili nič. Vlastne, čokoľvek by menili, iba by to pokazili. Vyklápateľné sedadlá umožňujú vytvoriť dva oddelené batožinové priestory, klasické sklopenie zadného radu sedadiel umožňuje uložiť dva horské bicykle. Jazz pritom pohodlne odvezie štyroch cestujúcich a pre batožinu má pripravených vyše tristo litrov objemu. Pri pohľade na Jazz by ste to od neho skutočne nečakali.

Za volantom ako doma:

Všetko ide ako po masle, posilňovač riadenia má silnejší účinok, parkovanie je hračka. Interiér je oveľa atraktívnejší, volant z modelu Civic, pribudlo množstvo odkladacích priestorov. Sci-fi interiér má svoju logiku, po chvíli si vodič zvykne na umiestnenie ovládačov i na ľahký chod prevodovej páky.

Takmer sto koní:

Taký výkon poskytuje úsporný štvorvalec s objemom bezmála jeden a pol litra. Je dostatočne dynamický a popri tom dokáže byť aj úsporný. V meste nebude problém dosiahnuť spotrebu aj pod úrovňou šiestich litrov, priemer môžete pri rozumnom narábaní s plynom stlačiť aj nižšie.
Pritom ani za zrýchlenie na stovku v priebehu jedenástich sekúnd či maximálku na úrovni stoosemdesiatky sa Jazz hanbiť nemusí. Skôr naopak.

Hondu Jazz milujú ženy:

No pritom rovnako dobre zahrá aj rolu rodinného automobilu, ktorý zvonka ani zďaleka nenaznačuje priestorový zázrak, ktorý reálne ponúka. Vyčítať mu vlastne pomaly ani niet čo! Aj Harry Potter by sa mohol
priučiť.

Facebook Comments