Básnik Philip Larkin raz napísal: „Len čo sa dostanete na vrchol, existuje len cesta dolu.“ Beatles sú však výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo: „Oni na vrchole zostali, nedosiahnuteľní, neohroziteľní, báječní.“ Tieto slová sa ocitli v úvode reprezentačnej knihy Beatles – kompletný príbeh štyroch mladíkov, ktorí otriasli svetom.
Publikácia vyšla práve v čase, o ktorom mnohí teraz hovoria, že sa vrátila beatlemánia. Tento termín začal po prvý raz kolovať po dvanásťminútovom vystúpení Beatles v programe Saturday Night At The London Paladium, kde skupina 13. októbra 1963 hrala naživo pred zrakmi pätnástich miliónov divákov z Anglicka. Prvé stránky najväčších britských novín boli plné článkov úspechu Beatles a v denníku Daily Mirror prišli s termínom beatlemánia, ktorý prevzala ostávajúca tlač. Neskôr sa z toho stal celosvetovo uznávaný výraz, ktorý sa dodnes používa. A v týchto dňoch ho novinári z celého sveta opäť vytiahli.
Dodnes sa predalo po celom svete stosedemdesiat miliónov albumov a ich počet neustále rastie. Vo Veľkej Británii vyšlo pätnásť oficiálnych albumov a sedemnásť singlov. Všetky platne sa dostali na čelo rebríčkov predaja príslušných nosičov. V USA vyšlo devätnásť albumov a dvadsať singlov. Koncom marca 1964, keď vyšiel singel Can´t Buy Me Love, sa Beatles zapísali do hudobných dejín. Stali sa jedinou skupinou, ktorej hity obsadili prvých päť priečok v rebríčku časopisu Billboard Hot 100. Tento rekord nebol dodnes prekonaný: 1. Can´t Buy Me Love, 2. Twist And Shout, 3. She Loves You, 4. I Want To Hold Your Hand, 5. Please, Please Me. Navyše, Beatles mali v tomto týždni v prvej stovke ešte ďalších sedem piesní, dohromady teda dvanásť! Tento počet sa ešte zvýšil v ďalšom týždni, keď pribudli ďalšie dve skladby a v stovke ich bolo unikátnych štrnásť. Rôzne rekordy a štatistiky by sa dali vyratúvať donekonečna, najmä teraz, keď Beatles opäť dokázali svoju silu.
Na trhu sa totiž objavili všetky ich albumy v remastrovanej podobe. Stereo box obsahuje šestnásť alubmov – biele 2CD a Past Masters zo skladieb, ktoré neboli na albumoch. Dlho očakávané monoverzie majú trinásť CD (záverečné albumy The Beatles White Album, Abbey Road, Let It Be sa totiž nahrávali svojho času už len stereo). Novoupravené nahrávky vznikali v štúdiu Abbey Road štyri roky a za prvých päť dní sa ich vo Veľkej Británii, v Severnej Amerike a Japonsku predalo viac ako 2,25 milióna kusov. Súčasne sa objavila aj videohra. S týmto nápadom prišiel pred troma rokmi syn Georgea Harrisona Dhani a jej hudobným producentom je Giles Martin, syn legendárneho producenta Beatles Georgea Martina. S výsledkom sú spokojní aj obaja žijúci členovia Beatles Paul McCartney i Ringo Starr a aj vdovy po Johnovi Lennonovi a Georgeovi Harrisonovi. „John bol vždy pre nové nápady a bol by nadšený koncepciou videohry The Beatles: Rock Band,“ povedala Yoko Ono. Aj Paul McCartney si myslí, že videohra by Johna a Georgea pobavila.